Sistemet e Kopshtit Dimëror

PËRVOJENI HAPËSIRËN E JASHTËM ME KOFORT TË BRENDSHËM ME SISTEMET E KOPSHTIT DIMOR.

Sistemet e kopshteve dimërore përfaqësojnë një veçori arkitekturore jashtëzakonisht inovative dhe popullore që ofron mundësinë e kombinimit të zonave të brendshme dhe të jashtme të shtëpisë duke përdorur një shumëllojshmëri materialesh dhe përdorimin e tyre gjatë të katër stinëve.

Këto sisteme sigurojnë mbrojtje nga kushtet e motit të ftohtë në dimër, ndërsa përjetojnë komoditetin dhe bukurinë e qëndrimit në natyrë. sistemet e kopshteve dimëroreLexoni për të mësuar më shumë rreth çmimeve të kopshteve dimërore dhe modeleve të kopshteve dimërore.

Avantazhet e Sistemeve të Kopshtit Dimëror

sistemet e kopshteve dimërore, ka një sërë avantazhesh të ndryshme. Së pari, një konservator është një mënyrë e shkëlqyer për të sjellë dritë natyrale në shtëpinë tuaj. Për më tepër, ofron hapësirë shtesë të jetesës dhe rrit vlerën e shtëpisë. Së dyti, është një opsion miqësor ndaj mjedisit, sepse kursen energji duke përdorur dritën natyrale. Së fundi, një konservator është një mënyrë e shkëlqyer për të krijuar një hapësirë qetësie që lehtëson stresin në shtëpinë tuaj.

Modelet e sistemeve të kopshteve dimërore

shoqërues, sistemet e kopshteve dimërore është një emër kryesor në fushën e tij. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një dizajn modern, minimalist ose një pamje më tradicionale, Encoart mund të krijojë dizajne plotësisht të personalizuara duke përdorur materiale, ngjyra dhe stile të ndryshme. Modelet e kopshtit dimëror krijon. Secila është projektuar duke pasur parasysh nevojat e përdoruesit dhe preferencat estetike.

Çmimet e sistemeve të kopshtit dimëror

Çmimet e kopshtit dimërorndryshon në varësi të faktorëve të tillë si materiali i zgjedhur, madhësia dhe modeli. Encoart ofron zgjidhje të personalizuara për klientët e saj dhe për këtë arsye jep një ofertë speciale për çdo projekt.

Ai që i përshtatet më së miri nevojave dhe buxhetit tuaj çmimet e kopshtit dimëror Ju mund të kontaktoni Encoart për të mësuar. Kjo është mënyra më e mirë për të gjetur zgjidhjen që i përshtatet më së miri nevojave dhe buxhetit tuaj. Encoart është e përkushtuar t'u ofrojë klientëve të saj vlerën më të mirë përmes materialeve cilësore dhe mjeshtërisë superiore.

Informacione Teknike për Sistemet e Kopshtit Dimëror dhe Sunroom

Trashësia e murit prej alumini 2-3 mm.

Garancia e vulosjes me fiksim të guarnicionit EPDM.

Veshje inox në lidhjet dhe aksesorët e çelikut.

Rezistent ndaj korrozionit T6 Heat Treatment 6063 Aloy Aluminium

Izoluar me nxehtësi - Opsion jo i izoluar nga nxehtësia

Opsionet e aplikimit të xhamit të vetëm, xhami të dyfishtë, xhami komforti

Opsioni i hapjes automatike të fiksuar ose të kontrolluar nga xhami/polikarbon/panel sanduiç.

Opsioni i sensorit të shiut dhe erës.

Profilet vertikale të bartësit të trashë.

Sistemi i fshehur i kullimit të ujit.

Produktet tona të aplikuara në sistemet e kopshteve dimërore

Zonat e Aplikimit të Sistemeve të Kopshtit Dimëror

 • Sistemi i kopshtit dimëror të shtëpive të shkëputura
 • Sistemi i kopshtit dimëror të vilës
 • Apartament apartament kati përdhes sistem kopsht dimëror
 • Sistemi i pavarur i kopshtit dimëror të kopshtit
 • Sistemi i kopshtit dimëror të restorantit
 • Sistemi i Kopshtit Dimëror të Kafenesë
 • Sistemi i kopshtit dimëror të zyrave
 • Sistemi konservator i zonave të shitjeve të biznesit dhe komercial
 • Sistemi i konservatorit të dhomave të pastra industriale

Sistemet e aplikuara të tavanit të çatisë

 • Sistemi fiks i tavanit prej xhami
 • Sistemi fiks i tavanit polikarbonat
 • Sistemi fiks i tavanit me panel sanduiç alumini
 • Sistemi i tavanit me panel sanduiç alumini i lëvizshëm për hapje/mbyllje
 • Sistemi i çatisë polikarbonate të tërheqshëm të lëvizshëm
 • Sistem i lëvizshëm i tavanit me hapje/mbyllje prej xhami
 • Sistem fiks pergole
 • Sistem pergole te levizshme
 • Sistem panelesh alumini të anulueshëm për çati rrotulluese
 • Sistem panelesh alumini të tërheqshëm bioklimatik
 • Sistemi i perdes me zinxhir

Sistemet e integruara të përdorura së bashku

 • Sistemi rrëshqitës (Xhami izolues me rrëshqitje, qelqi izolues me rrëshqitje)
 • Sistemi vertikal automatik i xhamit gijotinë
 • Sistemi Hebeschiebe
 • Sistem ballkoni xhami i palosshëm
 • Perde zinxhir vertikale – horizontale (për tavan)
 • Derë-dritare alumini (e izoluar termike, jo termoizoluese)
 • Derë automatike
 • Grila automatike
 • Xhelozia

Sistemet e Kopshtit Dimëror EncoArt

Sistemet e kopshteve dimërore të krijuara posaçërisht për njerëzit që nuk mund të ulen në kopshtin e shtëpisë gjatë muajve të dimrit u lejojnë atyre të kalojnë kohë të qetë në kopshtin e shtëpisë pa ndjerë të ftohtë në shtëpi, zyra dhe kopshte. EncoArt, e cila ka një ekip profesional në kopshtet dimërore, u mundëson klientëve të saj të kenë një hapësirë më të mirë jetese.

Epo, si? Nëse keni një kopsht, jeni shumë me fat. Ju mund të dizajnoni një hapësirë të mrekullueshme, por nëse nuk keni një kopsht, ballkonet tuaja mund të jenë një kopsht i mrekullueshëm dimëror. Ka disa truke për këtë punë, nëse i kushtoni vëmendje këtyre detajeve, mund të keni vende të veçanta ku mund të shijoni kohën tuaj gjatë gjithë dimrit, të prisni miqtë tuaj dhe të pini një kafe kur jeni të lodhur. Tani le të mësojmë së bashku se si mund t'i kthejmë kopshtet dhe ballkonet në kopshte dimërore.

 • Kopshti
 • Kafene, Restorant
 • Hotel
 • Shtëpia
 • Zyrë
 • Sistemet e kopshtit dimëror mund të personalizohen për t'iu përshtatur çdo nevoje tuaj.
 • Sistemet e kopshteve dimërore kanë një dizajn që parandalon të ftohtin e shtëpive, zyrave dhe kopshteve.
 • Ju mund të shijoni shiun ndërsa pini kafenë tuaj të nxehtë në kopshtin tuaj. Mund të themi se është një zonë e projektuar për këtë.
 • Cilado qoftë stina, oazi i përpunuar i bimëve ekzotike ju fton të bëni një xhiro mes gjelbërimit.
 • Karakteristikat e personalizueshme.
 • Mund të aplikohet si Tavan Fiks Xhami, Tavan Fiks me Pergole, Panel Fiks Alumini.
 • Mund të aplikohet si tavan qelqi i lëvizshëm, tavan automatik pergole, tavan me panel alumini automatik me rrotullim.
 • Në fasadat anësore mund të aplikohen zdrukthëtari rrëshqitëse, ballkoni xhami i palosshëm, xham gijotinë dhe sisteme mbrojtëse kundër erës.
 • Rrjeta kundër mushkonjave, Zip Screen mund të integrohet.
 • Termoizolimi.
 • Izolimi i zërit.
 • Dizajn estetik.
 • Aksesorët janë inox dhe inox.
 • Dritaret me nivele të larta termoizolimi kursejnë energji.
 • Një gamë e gjerë mekanizmash, shirita lustrimi dhe leva ofrojnë hapësirë për kreativitet.
sistem xhami alumini 50


Shikoni blogun tonë për më shumë informacion rreth EncoArt Systems.

Galeria Winter Garden Systems (Sunroom).

sqSQ

NE EKSPORTIM NË BOTË.

Slogani & Referencat EncoArt

5 VJETE GARANCI.

Në të gjitha sistemet e aluminit!
Në të gjitha sistemet e xhamit!

*** NUK MBUSH BUZËN E PISHINA (GJENERIMI I KLORIVE) DHE GABIMET E PËRDORËSIT.